HARMONOGRAM OBCHODÓW MIESIĄCA BIBLIOTEK SZKOLNYCH

ksiazki
Prezentujemy harmonogram obchodów Miesiąca Bibliotek Szkolnych przypadających na październik 2015 roku.
I. Konkursy biblioteczne:

1. KLASY I-III
„Mój ulubiony bohater książkowy”- praca plastyczna- technika i forma dowolna (wychowawca typuje 5 najlepszych jego zdaniem prac) - złożenie prac w bibliotece szkolnej najpóźniej 30 października

2. KLASY IV-VI
Charakterystyka ulubionego bohatera książkowego  (nauczyciel polonista typuje 5 najlepszych prac spośród uczniów, których uczy) - złożenie prac w bibliotece szkolnej najpóźniej 30 października
II.  „Zaczytane przerwy”- 26.10.2015 r. „zaczytanie”  powieści Carlo Collodiego „Pinokio” (głośne czytanie wersji bajkowej podczas zajęć bibliotecznych w klasach I-II)
III. Zajęcia biblioteczne w kl. III „Cechy fizyczne i układ treści książki”
IV. Gazetki tematyczne:
a) „Myśli Jana Pawła II na każdy dzień”
b) Carlo Collodi
V. Wystawka książek wraz z opisem pt. :  „Książki dzieciństwa moich nauczycieli”
VI. Codzienne głośne czytanie (26.-30.10.2015 r.) przez nauczyciela bibliotekarza oraz opiekuna świetlicy w każdej klasie (godzina oraz dobór lektury uzgodniony z nauczycielem uczącym na danej jednostce lekcyjnej)