Informacja o udzielaniu stypendium szkolnego i zasiłku szkolnego

BIEL
W roku szkolnym 2018/2019 po raz kolejny pełnoletni uczniowie, rodzice lub opiekunowie ucznia niepełnoletniego, zamieszkującego na terenie miasta Piotrkowa Trybunalskiego, znajdujący się w trudnej sytuacji materialnej mogą ubiegać się o stypendium szkolne oraz zasiłek szkolny...
Taka forma pomocy skierowana jest szczególnie do rodzin, w których występuje bezrobocie, niepełnosprawność, ciężka lub długotrwała choroba, alkoholizm, narkomania, wielodzietność, brak umiejętności wypełniania funkcji opiekuńczo-wychowawczej lub gdy rodzina jest niepełna. Celem tej pomocy materialnej nie jest zaspokojenie potrzeb życiowych rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej, ale pomoc w zakresie zaspokojenia potrzeb i zainteresowań edukacyjnych uczniów.

W załącznikach do tej informacji prezentujemy pismo zawierające szczegóły przyznawania stypendiów i zasiłków oraz druk wniosku.

Więcej informacji na stronie Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Piotrkowie Trybunalskim w TYM MIEJSCU.

PISMO_W_SPRAWIE_STYPENDIUM (pdf) 0.36mb, (Pobrań: 68)
WNIOSEK_STYPENDIUM_ZASIŁEK (pdf) 0.22mb, (Pobrań: 61)