Jedenastka najlepsza w konkursie ekologicznym!

Pięć ośmioosobowych zespołów wzięło udział w konkursie ekologicznym „Nie wypalaj trawy, przecież nie zabija się skowronków”, który w minioną sobotę (19.03) odbył się w Szkole Podstawowej nr 13.

Absolutnie bezkonkurencyjna okazała się drużyna naszej szkoły, która zajęła pierwsze miejsce! Celem konkursu jest wyeliminowanie zwyczajowego wypalania traw. Chcemy uświadomić młodym ludziom, że wypalanie traw nigdy nie dawało żadnych korzyści, a niosło za sobą  jedynie same szkody dla przyrody i człowieka. W konkursie udział wzięły 5-osobowe drużyny z klas IV - VI i 3-osobowe zespoły z klas I-III.  Starsi uczniowie napisali test o ekologii i ochronie środowiska. Zadaniem młodszych dzieci było narysowanie ilustracji do podanego fragmentu wiersza. Po zsumowaniu punktów z obu konkurencji najlepsza okazała się Szkoła Podstawowa nr 11. Na drugim miejscu sklasyfikowano reprezentację „ósemki”, a na trzecim uczniów „trójki”. Nasza drużyna wystapiła w następującym składzie: Anna Rogalska, Julia Piszczalska, Emma Michalska (wszystkie klasa IIIC), Bartłomiej Makuch, Patryk Rogalski, Julia Kowalczyk (wszyscy VIB), Zuzanna Aleksandrowicz (5A), Maciej Nalepa (VC). Zawodnikiem rezerwowym był, także zaangażowany w przygotowania konkursowe, Michał Makuch (VC). Opiekunami zespołów były panie Ewa Stefańska i Beata Cuper. Gratulujemy!!!

Zdjęcia z wydarzenia autorstwa pani Agnieszki Rogalskiej i pana Dariusza Kołka prezentujemy poniżej.