Klasy szóste w siedzibie TVP

IMAG1083
18 października klasy szóste odwiedziły Warszawę. Jedną z atrakcji wycieczki była wizyta w siedzibie Telewizji Polskiej przy ulicy Woronicza 17...
Zanim jednak do tego doszło uczniowie zwiedzili Zamek Królewski (tam uwiecznili się między innymi przy największych dziełach malarskich Jana Matejki - Rejtan. Upadek Polski i Konstytucja 3 Maja) oraz odbyli spacer Traktem Królewskim. Były wspólne zdjęcia przy Pałacu Prezydenckim i przy Grobie Nieznanego Żołnierza. W siedzibie telewizji dzieci uczestniczyły w nagraniu kolejnego odcinka programu "Jaka to melodia?" oraz rejestracji audycji "Pytanie na śniadanie". Po południu odwiedziły wystawę plenerową w Muzeum Wojska Polskiego oraz Łazienki Królewskie, w których zobaczyły Pałac na wodzie, Teatr na wyspie, Pomarańczarnię oraz pominiki Fryderyka Chopina, Henryka Sienkiewicza i Józefa Piłsudskiego. Ostatnim punktem programu był Belweder. Poniżej prezentujemy zdjęcia z wycieczki.