Młodzi historycy ponownie najlepsi w Piotrkowie!

piotrkow
Uczniowie naszej szkoły już po raz trzeci z rzędu okazali się najlepszymi znawcami historii Piotrkowa Trybunalskiego!
Drużyna w składzie: Bartłomiej Makuch (6b), Maciej Nalepa (5c) i Patryk Rogalski (6b) okazała się najlepsza w rozegranym w minioną sobotę XXVIII Konkursie Historycznym „Piotrków Trybunalski – moje miasto”. Nasz zespół wygrał każdy z etapów konkursu tracąc w całej rywalizacji tylko jeden punkt! W pierwszym z nich, który miał formę gry miejskiej na piotrkowskiej „Starówce”, chłopcy uzyskali 15 punktów. Drugi etap polegał na przedstawieniu w barwnym spektaklu jednego z zabytków miejskich. Tu nasz zespół zdobył 13 na 14 możliwych do zdobycia punktów uzyskując najwyższy wynik w tym etapie. W ostatniej części rywalizacji drużyna jedenastki rozpoznawała zabytek i chwaliła się znajomością topografii miasta. I tu również zdobyła maksymalną ilość punktów (5). Drugie miejsce w turnieju zajął zespół ze Szkoły Podstawowej nr 16, trzecie drużyna Szkoły Podstawowej nr 13. Zespół przygotowywał się pod kierunkiem pana Mariusza Danielaka. Gratulujemy! Poniżej prezentujemy zdjęcia z wydarzenia (fot. Anna Rogalska i www.sp13.piotrkow.pl).