Rekrutacja do PSM I stopnia

skrzypce-crop
Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. I. J. Paderewskiego w Piotrkowie Trybunalskim ogłasza rekrutację uczniów na rok szkolny 2020/2021...
Szkoła muzyczna I stopnia kształci dzieci i młodzież w wieku od 7 do 16 lat. Nauka w szkole trwa 4 lub 6 lat w zależności od wieku ucznia. Do klasy 1 cyklu sześcioletniego przyjmowane są dzieci w wieku od 7 do 10 lat. Do klasy 1 cyklu czteroletniego od 10 do 16 lat. Kształcenie w szkole obejmuje naukę gry na: fortepianie, akordeonie, skrzypcach, wiolonczeli, gitarze, kontrabasie, flecie, saksofonie, klarnecie, trąbce i perkusji. Kwalifikacja kandydatów do szkoły muzycznej I stopnia odbywa się na podstawie badania przydatności, które polega na sprawdzeniu uzdolnień muzycznych i predyspozycji do nauki na wybranym instrumencie. Więcej informacji na stronie: www.muzycznapiotrkow.pl.