Sukces akcji "Na ratunek..." dla Julki!

W dniu dzisiejszym w Szkole Podstawowej nr 11 w Piotrkowie Trybunalskim odbyła się akcja poboru krwi zorganizowana dla 13 - letniej Julki, uczennicy szkoły, połączona z akcją rejestracyjną dla dawców szpiku.

Akcję pod hasłem "Na ratunek" zorganizowano wspólnie z Radą Rodziców szkoły oraz z Piotrkowskim Stowarzyszeniem Honorowych Dawców Krwi "Krwinka", Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi a także Regionalnym Ośrodkiem Dawców Szpiku przy UM w Łodzi. Miło nam poinformować, że wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem, bowiem zarejestrowały się 44 osoby, a 32 oddały krew! Ponadto w akcji Regionalnego Ośrodka Dawców Szpiku UM w Łodzi zarejestrowało się 20 osób. Łącznie zebrano ponad 14 litrów krwi!

Podczas trwania akcji wielokrotnie podkreślano ogromną potrzebę organizowania takich przedsięwzięć. To dzięki nim w społeczeństwie buduje się świadomość tego, jak ważna jest sama rejestracja w bazie dawców szpiku. Niebagatelne znaczenie miał też fakt, iż akcja, przeprowadzona w szkole, miała niezwykły walor edukacyjny. Dla uczniów, obserwujących dorosłe osoby oddające krew, była to znakomita lekcja o tym, jak pomagać drugiemu człowiekowi.

Serdecznie dziękujemy wszystkim dawcom oraz organizatorom akcji!
Poniżej prezentujemy kilka zdjęć z wydarzenia.