Światowy Dzień Poezji

Zdjęcie-0557
21 marca obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Poezji...
Dzień ten postanowiliśmy uczcić "Zaczytanymi przerwami". Wiersze prezentowane były poprzez śpiew i recytację najznakomitszych "celebrytów". Wspomnieliśmy kunszt nieżyjącej już aktorki - Ireny Kwiatkowskiej, która przedstawiła "Ptasie radio" J. Tuwima. Piotr Fronczewski wyrecytował "Chorego kotka" S. Jachowicza, "Kolory", "Okulary" oraz "Grzesia" J. Brzechwy. Od W. Chotomskiej dowiedzieliśmy się "Po co krowie rogi na głowie" a także poszliśmy "Na spacer z psem". Basia Raduszkiewicz z przejęciem zaśpiewała "Lokomotywę" J. Tuwima, natomiast wszyscy miłośnicy poezji chętnie włączyli się do chóru P. Fronczewskiego, by w wiosennej radości odśpiewać "Dzik jest dziki, dzik jest zły". Okazało się, że poezja "inaczej" nie boli, co pozwoliło na stworzenie wspólnego wierszyka - rymowanki na cześć kumulacji trzech "świąt" przypadających 21 marca, tj. Pierwszego Dnia Wiosny, Światowego Dnia Poezji oraz Dnia Wagarowicza".