Szkolny konkurs wokalny dla Niepodległej

IMG_20181114_112354
14 listopada 2018 roku, w ramach obchodów 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, odbył się w naszej szkole wyjątkowy konkurs wokalny…

Konkurs "11 pieśni legionowych w wykonaniu uczniów SP 11", bo o nim mowa, przeznaczony był dla klas IV – VIII. Każda z nich prezentowała jedną pieśń z czasów odzyskiwania przez Polskę wolności. Kolejność prezentacji wyglądała następująco:

1. klasa   5b - Pierwsza kadrowa
2. klasa   4b - Przybyli ułani pod okienko
3. klasa   7c - Piechota
4. klasa   5a - Wojenko, wojenko
5. klasa   8a - Marsz I Brygady
6. klasa   4a - Przybyli ułani pod okienko
7. klasa   5c - Warczą karabiny
8. klasa   6c - O mój rozmarynie
9 .klasa   5d - Pierwsza kadrowa
10. klasa  7a - Nie masz nad żołnierza dzielniejszego człeka
11. klasa  8c - Marsz I Brygady
12. klasa 7b - Marsz, marsz Polonia
13. klasa  6b - Jak to na wojence ładnie
14. klasa  6a - Ułani ,ułani
15. klasa  4c - Przybyli ułani pod okienko
16. klasa  8b - Marsz I Brygady

Jury w składzie Ilona Trojan, Beata Czuba i Małgorzata Grzybek miało ciężkie zadanie, bowiem poziom był bardzo wysoki i wyrównany. Ostatecznie pierwsze miejsce zdobyła klasa VIIA, drugie VIA a trzecie VIB. Zwycięzcy otrzymali Nagrody Dyrektora Szkoły. Artystom akompaniowali pani Jolanta Trojanowska, organizatorka przedsięwzięcia, oraz na klarnecie Ada Szymczyk z ZSP1, także absolwentka naszej szkoły, która dała również krótki solowy występ. Zwycięzcom gratulujemy! Poniżej prezentujemy bogatą galerię zdjęć z wydarzenia.