Wesprzyjmy polskie dzieci na Kresach

plakat-a4-poprawiona (4)
Zachęcamy całą społeczność szkolną do wsparcia zbiórki artykułów szkolnych zatytułowaną „100 wyprawek dla polskich dzieci na Kresach na stulecie odzyskania niepodległości od młodzieży z województwa łódzkiego”....
Działanie zostało objęte honorowymi patronatami Łódzkiego Kuratora Oświaty, pana dr. Grzegorza Wierzchowskiego oraz Instytutu Pamięci Narodowej oddział w Łodzi. Dodatkowo medialnie akcję wspierają Telewizja Polska Łódź 3 oraz Radio Łódź. Akcja została zgłoszona do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, gdzie nadano jej numer „2018/3008/KS”.

Oprócz wyżej wymienionej akcji z wyprawkami organizujemy również zbiórkę zniczy: „100 zniczy na groby Obrońców Ojczyzny poległych na Kresach, na stulecie odzyskania niepodległości od uczniów i harcerzy z województwa łódzkiego”. Od czterech lat wysyłane one są polskim harcerzom z Wileńszczyzny, którzy stawiają je na opuszczonych grobach za naszą wschodnią granicą. Akcja trwa do końca września 2018 roku.

Poniżej prezentujemy spot akcji, zaś w załączniku regulamin oraz plakat, które pozwolą zapoznać się z charakterem przedsięwzięcia (jakie dary można przekazywać).