Wieczór w bibliotece, czyli urodziny Kubusia Puchatka

20161013_172432
13 października 2016 roku Koło Przyjaciół Książki w specjalny sposób obchodziło urodziny Kubusia Puchatka...
Chcąc podkreślić wagę 86. urodzin ukochanego przez wszystkich jubilata, dziewczęta spotkały się wraz z opiekunkami, Pauliną Tokarską oraz Małgorzatą Grzybek, w bibliotece. Spotkanie podzielono na dwie części. Pierwsza część to "Puchatkowe party", podczas którego wykonano maski postaci z książki „Kubuś Puchatek” A.A. Milne, zdmuchnięto świeczki, odśpiewano „Sto lat” oraz zjedzono pyszny tort, czyli  urodzinowe „małe Conieco”. Ba! Kubuś Puchatek otrzymał nawet prezent- swoją podobiznę! Następnie uczestniczki stanęły przed zadaniami dotyczącymi znajomości treści lektury, przeczytano nawet jej fragment, by przypomnieć sobie szczegóły. Dziewczynki rozwiązywały zagadki komputerowe, quiz oraz bawiły się w „Puchatkową Ciuciu Babkę”. By zregenerować siły przed kolejnymi zadaniami zjedzono wspólną kolację - przepyszną pizzę ufundowaną przez pizzerię Riposta, dostarczoną przez samego szefa! Serdecznie dziękujemy i pozdrawiamy gorąco!

Część druga to "Tajemnicza biblioteka". Uczennice mogły zajrzeć w nieodkryte dotąd przez uczniów zakamarki i półki biblioteki szkolnej. Wybierały ulubioną książkę z bibliotecznej półki, odczytywały 86. słowo z 86. strony, tworzyły hasła promujące bibliotekę i czytanie. Odkrywając tajemnicze miejsca w szkole dziewczęta zmierzyły się również z zadaniami w języku angielskim. Wykonując poszczególne polecenia musiały odnaleźć na terenie szkoły ukryte wcześniej znaczki z bohaterami książki "Kubuś Puchatek". Kiedy jedna grupa intensywnie szukała, pozostałe schowały się w przyniesione przez siebie śpiwory i oglądały bajkę pt. "Kubuś Puchatek". Na koniec ułożono domino z książek, których okładki stworzyły pewną historyjkę oraz wykonano pamiątkowe zdjęcia, m.in. „Zaczytani kontra zaspani”. Intensywny, kilkugodzinny maraton z Kubusiem okazał się strzałem w dziesiątkę, o czym świadczyły roześmiane buzie uczestników oraz ich pytania: Kiedy następny taki wieczorek?