Wielokulturowe dzieje Piotrkowa – lekcja wiedzy o społeczeństwie

zdjęcie
Szkot, Włoch, Ormianin… sprawowali funkcję prezydentów Piotrkowa, byli przedstawicielami  licznych narodowości, tworzących wielowiekową historię naszego miasta...
Ślady obecności nacji, które jako mniejszości narodowe odcisnęły swoje piętno na dziejach Piotrkowa Trybunalskiego – Rosjan, Niemców, Szkotów, Ormian, Greków, Żydów - uczniowie klas VIIIa i VIIIb odkrywali 17 lutego 2020 podczas wyjątkowej lekcji wiedzy o społeczeństwie.  Przewodnikiem ósmoklasistów po miejscach i zabytkach, świadczących o wielokulturowości Piotrkowa, był pan Błażej Cecota z Centrum Informacji Turystycznej. Na zdjęciach wybrane miejsca - symbole, zaświadczające o  wielokulturowości naszego miasta: cerkiew prawosławna, synagoga i kościół ewangelicko-augsburski.