Wyjazd do teatru - ogłoszenie

zwariować możnma
Informujemy, że 19.03.2016r. odbędzie się wyjazd integracyjny dla pracowników i emerytów szkoły do Teatru Małego w Łodzi na spektakl "Zwariować można"...
Bilet finansowany jest ze środków funduszu socjalnego. Osoby zainteresowane prosimy o pilny kontakt z sekretariatem szkoły.

Poniżej prezentujemy opis spektaklu zamieszczony na stronie teatru.

Komedia polska? Polska farsa? Czy to możliwe? Jak najbardziej. Przecież my, Polacy mamy podobno ogromne poczucie humoru. A na pewno ma je Michał Rosiński – śląski artysta, aktor, reżyser, dyrektor teatrów, dramaturg (albo raczej komediopisarz) - autor przezabawnych komedii i fars, które pod koniec XX wieku bawiły publiczność do łez na scenach w  Olsztynie, Cieszynie, Katowicach, Gnieźnie… A teraz, w XXI wieku - w 2013 roku jedna z Jego najzabawniejszych fars zagości w Teatrze Małym w Manufakturze. Troszeczkę podrasujemy okoliczności i akcję przeniesiemy do Łodzi, wprowadzimy na scenę laptopa i jakże modne w dzisiejszym teatrze foto-projekcje. No i  lubiani aktorzy Teatru Małego – Loretta Cichowicz, jedna z bohaterek znakomicie przyjmowanej Wydmuszki, Małgosia Lipka i Witek Łuczyński, którzy już prawie 100 razy zagrali hit TMwM - autorstwa J.J. Należytego „Trzy razy łóżko”. Wreszcie po raz pierwszy na naszej scenie w roli szalonej babci (jak ten czas szybko leci, ech…:) wystąpi ceniona i lubiana aktorka Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka - Teresa Makarska. W zaskakującym epizodzie Mr. Dżeka wystąpię i  ja osobiście – Mariusz Pilawski. I uwaga uwaga! W  roli 17 – letniego młodzieńca zobaczymy tegorocznego absolwenta wydziału aktorskiego łódzkiej filmówki Piotra Gawrona – Jedlikowskiego. To debiutant, który w roli Jacka, tak samo jak pewien starszy aspirant policji z Krakowa szuka w tej zabawnej komedii… miłości i poukładania spraw, które zawsze bywają ważne i nieco kłopotliwe. Akcja komedii Michała Rosińskiego „Zwariować można” rozgrywa się w typowym mieszkaniu na łódzkim Widzewie. Sowiński puka do drzwi mieszkania, które otwiera mu, … KTO?