ZAPRASZAMY DO WIELKIEJ LIGI CZYTELNIKÓW

wielka-crop
Rusza kolejna edycja Wielkiej Ligi Czytelników...
ZAPISY: 26.10.-30.10.2015 R.
KTO? UCZNIOWIE KLAS III-VI
GDZIE? W BIBLIOTECE SZKOLNEJ
ETAP PIERWSZY: SZKOLNO - BIBLIOTECZNY

PRZEBIEG KONKURSU:

1. Celem pierszego etapu jest wyłonienie trójki półfinalistów w obu kategoriach klasowych.
2. Uczestnicy pierwszego etapu zdobywają zaliczenia/sprawności poprzez czytanie 15 wskazanych książek.
3. Testy zawierają pytania dotyczące treści całej książki lub jej fragmentu, a także pytania interdyscyplinarne, związane tematycznie z daną książką.
4. Dozwolona, a nawet wskazana jest wspólna praca dzieci wraz z rodzicami/opiekunami przy rozwiązywaniu testów. Rodzice uczniów nie powinni wypełniać testu, a jedynie wspierać dzieci, pomagać, pełnić rolę doradczą, nakierowywać je na właściwy tok myślenia, czy odpowiednie źródło informacji.
5. Każdy formularz WLC dotyczy jednej książki. Za każdy formularz można uzyskać maksymalnie 100 pkt. Do zaliczenia każdego testu należy zdobyć min. 80 pkt. Za zaliczenie testu uczniowie otrzymują sprawność.
6. Uczestnicy konkursu po formularze WLC zgłaszają się do biblioteki szkolnej.
7. Za każdy formularz uczestnicy konkursu mogą otrzymać sprawność tylko raz.
8. Ocenie podlegają jedynie testy zawierające następujące dane uczestnika:
imię i nazwisko, klasa, szkoła.
9. Uczniowie mogą oddawać formularze do 2 lutego 2016 r.
10. Uczestnicy konkursu, którzy zdobędą 10 sprawności biorą udział w szkolno- bibliotecznym teście eliminacyjnym do pólfinałów.
11. Test kwalifikacyjny odbywa się w szkole bez udziału rodziców i bez tekstu konkursowej lektury.
12. Uczeń zapisany do WLC zobowiązuje się do ukończenia pierwszego etapu- przeczytania wskazanych książek. Rezygnacja powoduje otrzymanie punktów ujemnych z zachowania.
13. Ukończenie pierwszego etapu (niezależnie od wyniku) gwarantuje punkty dodatnie z zachowania.
14. Testy uzupełnione nie przez ucznia nie zostaną przyjęte przez biboliotekarza.