Święto praw dziecka

20 listopada dzieciaki całego świata świętowaly 30. rocznicę uchwalenia Konwencji Praw Dziecka...
W ten szczególny dzień nasza szkoła włączyła się w obchody wspólnie z międzynarodową organizacją UNICEF. Uczniowie i nauczyciele symbolicznie założyli odzież w barwach błękitnych. Wszyscy uczniowie podczas zajęć szkolnych i świetlicowych rozmawiali, poznawali i rysowali swoje prawa. Nie zabrakło quizów, prezentacji i pięknych tematycznych gazetek. Najmłodsi uczniowie wzięli udział w marszu pobliskimi ulicami - przypominali dorosłym o swoim święcie wręczając „urodzinowe” cukierki i kolorowe ulotki z symbolami ogłoszonych 30 lat temu praw dziecka. Klasy starsze przygotowały prezentacje, gazetki i wywiady. Wszyscy uczniowie, nauczyciele i środowisko lokalne włączyli się w ten niezwykle ważny dzień, który przypomina nam, że na całym świecie żyją dzieci które mają prawo do miłości, szacunku, nauki, bezpieczeństwa i wolności. Niestety, nie wszystkie z nich są kochane, najedzone i mają ciepły kąt. Niektóre z nich nie mogą się uczyć, są wyzyskiwane do ciężkiej pracy, niektóre nie mają nawet czystej wody. Pamiętajmy o tym każdego dnia i dbajmy o respektowanie praw najmłodszych.

Dziękujemy za zaangażowanie i pomoc w organizacji tego przedsięwzięcia! Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego.