HARCERZE O OCHRONIE DANYCH OSOBOWYCH

W dniach 27-28.03.2018 roku odbyły się w klasach drugich i trzecich spotkania z harcerzami w związku przyłączeniem się szkoły do projektu „Twoje dane – Twoja sprawa”. Na początku dzieci słuchały ostrzeżeń harcerek. Następnie te czytały zagadki, na które dzieci musiały odpowiedzieć. Kolejną częścią spotkania była zabawa w tropy, w której dzieci dobierały się w pary i jedna osoba mówiła drugiej, gdzie musi iść, aby znaleźć karteczki. Z tych karteczek dzieci układały razem z harcerkami krótką historyjkę o dziewczynce. Ta zabawa miała nauczyć dzieci, czym są dane osobowe. Następna konkurencja polegała na pracy w grupach. Uczniowie dostawali koperty, w której były puzzle. Ich zadaniem było ułożenie z tego obrazka z groźną sytuacją w internecie. Drugą częścią tego spotkania była pogadanka o tym, jak wyjść z trudnych sytuacji, jak sobie z nimi radzić i jak się w nie nie wplątać. Następnie harcerki nauczyły naszych uczniów zabawy w „Niedźwiadka” i piosenki „Gdy mały człowiek”. Niestety, kiedyś musiało nadejść pożegnanie. Dzieci wraz z harcerzami zaśpiewały jeszcze raz wspaniałą harcerską piosenkę i wróciły do klasy z dużą wiedzą o danych osobowych i ich ochronie.