AKTYWNA TABLICA

Nasza szkoła uczestniczy w programie "Aktywna tablica". To rządowy program rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2017-2019. W ramach programu szkoły podstawowe zostaną wyposażone w tablice interaktywne, projektory, głośniki czy interaktywne monitory dotykowe. Na program w latach 2017-2019 przewidziana jest łączna kwota 279 mln 316 tys. zł., z czego 224 mln zł będzie pochodziło z budżetu państwa. Program finansowany jest w 80% ze środków budżetu państwa  i w 20% z wkładu własnego organów prowadzących szkołę.

Realizując program nauczyciele placówki, w ramach dzielenia się wiedzą, opracowują między innymi scenariusze zajęć lekcyjnych z wykorzystaniem tablicy interaktywnej i szeroko rozumianej technologii informacyjnej (TI) i przeprowadzają "lekcje otwarte". Poniżej, w załączniku, prezentujemy scenariusze wybranych zajęć.