DBI: konkurs "Przede wszystkim bezpieczeństwo w internecie"

IMG_7479
W ramach obchodów DBI Wiktoria Wróbel i Maciej Nalepa, uczniowie klasy VIc, przeprowadzili w klasach piątych i szóstych konkurs pt.: "Przede wszystkim bezpieczeństwo w internecie"...
Po podliczeniu wszystkich punktów okazało się, że szkolną rywalizację wygrali uczniowie klasy Va. Wszyscy uczestnicy konkursu wiedzę z zakresu bezpiecznego internetu i netykiety zdobyli w czasie realizacji tematów zajęć komputerowych pt.: "Razem zmieniamy internet na lepsze". Realizując DBI wszyscy uczniowie klas IV - VI uczestniczyli w projekcie pt. "Przytul hejtera, czyli razem zmieniamy internet na lepsze.":

a) Uczniowie klas IV - V w czasie zajęć komputerowych realizowali temat: "Internet bez hejtu."
b) Uczniowie klas IV - VI wykonali prace metodą tradycyjną lub za pomocą edytora graficznego pt. "Razem zmieniamy internet na lepsze" oraz "Przytul hejtera"

Uroczyste podsumowanie projektu nastąpiło 27 marca 2017 r. w sali gimnastycznej, czyli:

- uczniowie klas piątych i czwartych do teledysku "Przytul hejtera" przygotowali scenki i układy taneczne - na monitorze przedstawiono prace konkursowe - omówiono zagadnienia związane z bezpieczeństwem w internecie, netykietą oraz cyberprzemocą - podziękowano wszystkim biorącym udział w DBI, a przede wszystkim Wiktorii Wróbel, Maćkowi Nalepie, Ani Rogalskiej oraz uczniom i nauczycielom przygotowującym układy taneczne i scenki.

Cele projektu:
- zwiększenie świadomości problemu obrażania w sieci,
- prezentacja sposobów reagowania na hejt,
- kształtowanie oraz promowanie postaw empatycznych,
- poznanie właściwych sposobów wykorzystywania zasobów internetowych przez dzieci i młodzież.

Metody: prezentacja filmu oraz teledysku, quizy, dyskusja, konkurs rysunkowy.
Materiały wykorzystywane w trakcie realizacji projektu: film "Dodaj przyjaciela" teledysk "Przytul hejtera", fragmenty scenariusza "Internet bez hejtu - piknik" (materiały edukacyjne zamieszczone na stronie DBI).

Poniżej prezentujemy filmy pokazujące przebieg projektu DBI.