Szkoła Podstawowa nr 11 w Piotrkowie Trybunalskim
im. Henryka Sienkiewicza

Podsumowanie projektu "Szkoła Promująca Zdrowie"

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 3 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 3 =
zdjęcie
1 grudnia  2016  roku w Szkole Podstawowej nr 11 im. Henryka Sienkiewicza w Piotrkowie Trybunalskim  odbyło się podsumowanie realizacji projektu „Szkoła Promująca Zdrowie”...
 
Tworzenie Szkoły Promującej Zdrowie jest  długotrwałym procesem wymagającym twórczej i aktywnej pracy oraz kreatywności i pełnego zaangażowania wielu osób. Edukacja zdrowotna zawsze była bliska szkole. W roku szkolnym 2007/2008 przystąpiła ona do programu. Efektywna  współpraca dyrektora, nauczycieli, uczniów, pracowników niepedagogicznych oraz rodziców spowodowała, że 26 września 2011 roku placówka uzyskała CERTYFIKAT SZKOŁY PROMUJĄCEJ ZDROWIE WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO. Jest jedyną z piotrkowskich szkół podstawowych, która taki certyfikat posiada. Uroczystość ta miała na celu  zaprezentowanie wieloletnich osiągnięć i dokonań placówki oraz wyników ewaluacji wewnętrznej przeprowadzonej w celu ubiegania się o nadanie Krajowego Certyfikatu Szkoły Promującej Zdrowie.

Szkoła od wielu już lat promuje zasady zdrowego stylu życia i podejmuje wiele działań z zakresu edukacji zdrowotnej. Różnego rodzaju zadania profilaktyczne prowadzone są w ramach zajęć lekcyjnych oraz pozalekcyjnych. Edukacja zdrowotna to ważny element programu wychowawczego i profilaktyki  szkoły, która uczestniczyła i uczestniczy w wielu programach, projektach, konkursach i kampaniach promujących zdrowy styl życia zajmując w nich czołowe miejsca. Uzyskała certyfikat Szkoły Przyjaznej Żywieniu i Aktywności Fizycznej, zdobyła wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie na najlepszy scenariusz szkolnego programu pn. „Dzień dla zdrowia, dzień dla sprawności”, została laureatem ogólnopolskiego „Konkursu Dobrej Formy” w ramach programu Zachowaj Równowagę.

Uroczystość, w której wzięli udział przedstawiciele władz miasta, Wojewódzki Koordynator Szkół Promujących Zdrowie, koordynatorzy zaprzyjaźnionych Szkół Promujących Zdrowie regionu piotrkowskiego oraz społeczność szkolna składała się z prezentacji multimedialnej podsumowującej  program oraz występów dzieci, które pokazały jak ważne jest dla nich zdrowie, wspólne działania, nauka, rozwijanie zainteresowań i zdolności: tanecznych, teatralnych, wokalnych oraz sportowych. Po części artystycznej zgromadzeni goście zostali zaproszeni na degustację zdrowych potraw przygotowanych przez uczniów szkoły i ich rodziców oraz soki owocowe serwowane przez firmę Sebex z Warszawy.

Poniżej prezentujemy bardzo bogatą galerię zdjęć z tego wydarzenia.
powrót