TWOJE DANE - TWOJA SPRAWA

Szkoła Podstawowa nr 11 w Piotrkowie Trybunalskim w roku szkodnym 2017/2018 przystąpiła do Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Twoje dane - Twoja sprawa. Skuteczna ochrona danych osobowych. Inicjatywa edukacyjna skierowana do uczniów i nauczycieli. W związku z tym Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych (GIODO) 26 i 27 października 2017 r. zorganizował w Warszawie specjalne szkolenie, które oficjalnie zainaugurowało VIII edycję tego projektu. Dwa zdjęcia z tego wydarzenia, w którym uczestniczyła wicedyrektor szkoły Anna Dajcz, prezentujemy poniżej. Tam też, w formie załączników, udostępniamy regulamin i harmonogram projektu (harmonogram prac w naszej szkole prezentujemy w poniższej tabeli) oraz pliki: WSTĘP DO ZAJĘĆ NR1, PRAWO DO PRYWATNOŚCI i ZASADY OCHRONY DANYCH.

HARMONOGRAM

Ogólnopolskiego Programu Sprawnościowego GIODO finalizowanego podczas VIII edycji Programu Edukacyjnego „Twoje dane – Twoja sprawa”.

ETAP DZIAŁANIA                  UWAGI TERMIN
REALIZACJI
          I. G (IODO) – Gromadzenie informacji.

- Zapoznanie społeczności szkolnej (rodzice, uczniowie, rada pracownicy szkoły) z programem.
-  Poszukiwanie informacji z różnych źródeł.
- Tworzenie internetowej strony uczniowskiej oraz zakładki na internetowej stronie szkoły.
Gromadzenie informacji na temat ochrony danych osobowych – uczniowie.
Zawiązanie  grupy uczniowskiej  - inspektorzy GIODO.

XI – XII 2017
  1.
(G) I (ODO) – Informowanie społeczności szkolnej środowiska lokalnego. Realizacja sprawności.
Dzielenie się wiedzą na temat ochrony danych osobowych. Ogłaszanie informacji na temat realizacji programu na stronie uczniowskiej, gazetkach szkolnych, stronie UM, wizyta w domu seniora, prowadzenie przez uczniów spotkań z rodzicami, seniorami oraz innymi uczniami.

I – II 2018
  1.
(GI) O (DO) – Opracowanie i realizacja Dnia Ochrony Danych Osobowych; opracowanie konkursów, scenariuszy zajęć i projektów szkolnych
i międzyszkolnych.
Realizacja sprawności.
Organizacja projektów szkolnych, konkursów, wychodzenie w środowisko lokalne.

I – III 2018
  1.
(GIO) D (O) – Działania podsumowujące. Dokumentowanie realizowanych działań. Realizacja sprawności. Opracowanie zestawień. Wystawa prac.

IV- V 2018
  1.
(GIOD) O – Ogłoszenie wyników. Sprawności młodego inspektora – ogłoszenie wyników. Podsumowanie realizacji projektów, konkursów, itd., całego programu. V – VI 2018

Opracowała: Anna Dajcz