100 – lecie niepodległości - uroczystości miejskie

W minioną niedzielę, 11 listopada, odbyły się miejskie obchody 100 – lecia niepodległości Polski...
Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 16.00 od mszy świętej w kościele oo. Bernardynów. Po niej obchody przeniosły się na plac Kościuszki, gdzie zebrani wysłuchali przemówienia prezydenta Piotrkowa Trybunalskiego, Krzysztofa Chojniaka, a przy Grobie Nieznanego Żołnierza delegacje złożyły wiązanki kwiatów. Oficjalne obchody zakończył marsz, podczas którego jego uczestnicy przemaszerowali pod pomnik upamiętniający utworzenie w Piotrkowie Departamentu Wojskowego Naczelnego Komitetu Narodowego przy ulicy Józefa Piłsudskiego. W tych wyjątkowych obchodach naszą szkołę reprezentowali dyrektor placówki, Teresa Marczak, wicedyrektor Anna Dajcz, opiekunowie Samorządu Uczniowskiego, Anna Sołtys-Dobrowolska i Wioletta Stankowska oraz opiekun pocztu sztandarowego, Mariusz Danielak. Reprezentantami społeczności uczniowskiej byli: Zuzanna Aleksandrowicz, Maksymilian Danielak, Małgorzata Dworzyńska, Julian Gajda, Małgorzata Sawicka, Wiktoria Wróbel i Alicja Zielonka. Zdjęcia z wydarzenia prezentujemy poniżej.

fot: www.piotrków.pl, Małgorzata Wróbel, Mariusz Danielak