Dzień Patrona Szkoły za nami

dzien_dziecka (1)
1 czerwca 2016 r. o godz. 900 cała społeczność szkolna oraz zaproszeni goście zebrali się  w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 11 w Piotrkowie Trybunalskim, by razem świętować Dzień Patrona Szkoły połączony z Dniem Dziecka...

Część artystyczna uroczystości była wprowadzeniem do części konkursowej, która stanowiła efekt dwumiesięcznych prac nad realizacją projektu edukacyjnego „Wieloaspektowość życia i twórczości Henryka Sienkiewicza”. Na początku odśpiewano hymn szkoły, zaś dyrektor, pani Teresa Marczak, powitała zebranych oraz złożyła życzenia wszystkim uczniom z okazji Dnia Dziecka. Następnie wysłuchano wiersza autorstwa pani Jolanty Horodeckiej - Wieczorek pt. „Patron Szkoły Podstawowej nr 11” w wykonaniu uczennic Leny Kowalczyk oraz Mai Bogusławskiej, Natalii Dyniak, Wiktorii Talagi i Nadii Karolińskiej. Obejrzano też prezentację multimedialną pt. Życie i twórczość Henryka Sienkiewicza” oraz inscenizację słowno - muzyczną pt. „Marzenia Janka” w reżyserii p. Małgorzaty Grzybek (bibliotekarki szkolnej) odegraną przez Szymona Cupera, Bartłomieja Makucha, Alicję Kot, Katarzynę Gąsior oraz Zuzannę Kafar. Podziwiano również pokaz umiejętności cyrkowych Sachema w reżyserii koordynatorek projektu, czyli p. Małgorzaty Grzybek oraz p. Katarzyny Żyry w wykonaniu Agaty Pietrowskiej, Julii Pawełczyk oraz Justyny Opali. Część konkursową tworzyły rywalizacje indywidualne oraz grupowe poszczególnych uczestników oraz ogłoszenie wyników i wręczenie dyplomów oraz nagród. Dyplomy oraz nagrody ufundowane zostały przez firmy: „Polanik”, „Interaktywa”, „Easyart”, Przedsiębiorstwo Robót Drogowo - Mostowych, Centrum Dystrybucyjne „Ikea” w Jarostach, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego oraz Radę Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 11. W jury zasiedli: p. Dariusz Szczepanik - prezes zarządu firmy „Polanik”, p. Jolanta Horodecka - Wieczorek - pisarka, autorka wiersza pt. „Patron Szkoły Podstawowej  nr 11”, oraz p. Jadwiga Szymczyk - metodyk Wojewódzkiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Piotrkowie Tryb. Dzień Patrona Szkoły połączony z Dniem Dziecka okazał się idealnym zwieńczeniem prac całej społeczności szkolnej nad realizacją projektu edukacyjnego inspirowanego Rokiem Sienkiewiczowskim. Poniżej prezentujemy zdjęcia z wydarzenia.