Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

W niedzielę, 3 marca, odbyły się w Piotrkowie Trybunalskim miejskie uroczystości z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych...
Tradycyjnie już w wydarzeniu tym brali udział przedstawiciele naszej szkoły na czele z dyrektor placówki, Teresą Marczak oraz wicedyrektor, Anną Dajcz. W reprezentacji znaleźli się też uczniowie, będący członkami pocztu sztandarowego szkoły: Zuzanna Aleksandrowicz, Małgorzata Dworzyńska, Małgorzata Sawicka, Wiktoria Wróbel, Alicja Zielonka, Maksymilian Danielak oraz Julian Gajda. Uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej, która odprawiona została w kościele Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny przy ul. Śląskiej. Następnie poczty sztandarowe oraz przybyli goście prowadzeni przez Miejską Orkiestrę Dętą przemaszerowali w okolice ronda Żołnierzy Wyklętych, gdzie złożono kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym żołnierzy antykomunistycznego podziemia. Zdjęcia naszej delegacji prezentujemy poniżej.