Rajd "Gorącego czaju łyk" szlakiem Sienkiewicza

sienkiewicz (9)
W minioną sobotę, 6 lutego, odbyła się kolejna edycja pieszego rajdu „Gorącego czaju łyk”. Tym razem, z okazji obchodzonego roku Henryka Sienkiewicza, trasa wędrówki wiodła miejscami poświęconymi wybitnemu polskiemu pisarzowi. W rajdzie nie mogło zabraknąć naszych uczniów...
W sobotni poranek 150 młodych turystów zgromadziło się w pobliżu dawnego dworca Kolei Warszawsko-Wiedeńskiej, by przejść ulicą Sienkiewicza do parku ks. Józefa Poniatowskiego, w którym znajduje się obelisk upamiętniający sprowadzenie do kraju zwłok laureata Nagrody Nobla. Następnie uczestnicy w uroczystym korowodzie przeszli do Miejskiej Biblioteki Publicznej, gdzie zapoznali się z wystawą poświęconą pisarzowi. Po obejrzeniu ekspozycji, turyści przeszli w kierunku Szkoły Podstawowej nr 11, noszącej imię Henryka Sienkiewicza. Rajd zakończył się na skwerze w pobliżu „Jedenastki”. Tutaj na uczestników czekała niespodzianka - pokazy walk i możliwość spróbowania swych sił w starciu z „Piotrkowskimi Rycerzami”. Chętni mogli także wziąć udział w konkursie poświęconym Sienkiewiczowi. Zwycięzcy otrzymali nagrody, a na wszystkich czekały smaczne pączki oraz „łyk gorącego czaju”. Imprezę zorganizował piotrkowski oddział PTTK we współpracy z Centrum Informacji Turystycznej. (źródło: www.piotrkow.pl)