Ważny komunikat! (aktualizacja 09.10.2020)

d9a9f532fd46e430e034120932599eed
Prosimy Państwa o dokładne zapoznanie się z najnowszymi informacjami.
W związku z wystąpieniem wirusa SARS-CoV-2 w Szkole Podstawowej nr 11 im. Henryka Sienkiewicza w Piotrkowie Trybunalskim od 12 października 2020 r. zostają wdrożone kolejne, dodatkowe działania:

1. Uczniowie, którzy przebywają na kwarantannie, w dniach 12-15.10.2020 r., będą odbywali lekcje zdalnie. Plan zajęć nie ulega zmianie!

2. Na zajęciach z wychowania fizycznego nie będzie grup łączonych z równorzędnych klas. Obowiązuje zasada "jedna klasa - jeden nauczyciel wychowania fizycznego".

3. Uczniowie odbywający zajęcia w trybie stacjonarnym nie korzystają z szatni. Okrycia wierzchnie i obuwie na zmianę należy zanieść do pracowni, w której mają odbywać się zajęcia.

4. Klasy pozostają na zajęciach przez cały dzień w jednej pracowni.

-------------------------------------------

Komunikat z dnia 08.10.2020 r.

1. Nauczyciele podczas pracy z dziećmi w odległości mniejszej niż 2 metry są zobowiązani do zakrywania ust i nosa maseczką lub przyłbicą ochronną.

2. Pracownicy szkoły w kontaktach bezpośrednich z uczniami i innymi pracownikami (w odległości mniejszej niż 2 metry) są zobowiązani do zakrywania ust i nosa maseczką lub przyłbicą ochronną.

3. Zajęcia wychowania fizycznego realizowane na basenie zostają zawieszone.

4. Wszelkie wyjścia i wycieczki zostają zawieszone do odwołania.

Szanowni Rodzice!

Uprzejmie proszę wszystkich podlegających kwarantannie o bezwzględne przestrzeganie decyzji Państwowej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Piotrkowie Trybunalskim. Przez cały czas pozostaję w stałym kontakcie z Państwową Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Piotrkowie Trybunalskim.

Ponieważ niepokoi Państwa obecna sytuacja epidemiologiczna, informuję:
  • każde potwierdzone zarażenie COVID-19 jest monitorowane przez SANEPID - nie ma możliwości zatajenia informacji o ognisku COVID występującego na terenie szkoły,

• SANEPID informuje placówkę o „wystąpieniu w szkole wyniku pozytywnego”,

• zgodnie z RODO szkoła sporządza listę osób z „pierwszego kontaktu”, tj. osoby przebywającez z osobą mającą „pozytywny wynik”, wg następujących kryteriów: wspólne przebywanie w określonym czasie (podane konkretne daty przez SANEPID), w jednym pomieszczeniu dłużej niż 15 minut bez maseczki oraz osoby przebywające w kontakcie indywidualnym w odległości mniejszej niż 1,5 metra,

• lista osób z pierwszego kontaktu przekazywana jest do Inspektora Sanitarnego,

• Inspektor Sanitarny analizuje wraz z placówką jeszcze raz listę „pierwszego kontaktu”: obecność na lekcjach, czas kontaktu, dane osobowe uczniów,

• SANEPID przekazuje szkole wytyczne dalszego postępowania,

• dyrektor/wicedyrektor/osoba odpowiedzialna poprzez e-dziennik informuje osoby, które będą objęte kwarantanną, by oczekiwały na kontakt z SANEPIDEM,

• SANEPID zawiadamia wytypowne osoby, „[…] że w związku z wystąpieniem w szkole pozytywnego wyniku […] objęci są kwarantanną na okres od - do”,

• dyrektor/wicedyrektor/osoba odpowiedzialna zawiadamia organ prowadzący (UM) i organ nadzorujący (KURATORIUM) o zaistniałej sytuacji,

• SANEPID przekazuje SZKOLE informacje na temat funkcjonowania szkoły,

• szkoła jest dezynfekowana,

• rodzice/prawni opiekunowie uczniów (poprzez e-dziennik, stronę internetową szkoły) zostają poinformowani o sposobie funkcjonowania placówki.

Proszę na bieżąco monitorować informacje pojawiające się w e-dzienniku i na stronie internetowej szkoły.

Z wyrazami szacunku,

Anna Dajcz