Projekt "Aktywność fizyczna a zdrowie"

Aktywność fizyczna
W kwietniu i maju 2015 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w projekcie edukacyjnym "Aktywność fizyczna a zdrowie"...
1. Uczniowie klasy szóstej i piątej wiedzę na temat „Aktywność a zdrowie” zaczerpnęli
z następujących źródeł informacji:
  • Tygodnia Zdrowia i Ekologii – akademia, konkurs, prezentacja.
  • Klasowe plakaty i gazetki na temat prawidłowego żywienia i aktywności fizycznej
  • Zaprezentowanie przez wybranych uczniów na zaj. komputerowych, zaj. technicznych oraz na godzinie z wychowawcą prezentacji multimedialnych na temat „Aktywność
    a zdrowie” (wykonanych wcześniej przez uczniów w czasie zajęć komputerowych).
2. Uczniowie w czasie zajęć komputerowych przedstawili wyniki swojej pracy poprzez:
a) dyskusję w czasie zajęć na temat zalet aktywnego spędzania czasu wolnego (praca z całym zespołem klasowym)
b) wypisanie zależności aktywność <> zdrowie (praca w grupach).
b) wykonanie plakatu w formie elektronicznej (praca indywidualna).